Zmień tło

O mnie

Urodzony w Szczecinie i wychowany w Berlinie Krys to polsko-niemiecki wokalista od wczesnego dzieciństwa związany ze sceną muzyczną.

Jego droga artystyczna wiodła przez chóry klasyczne, własne zespoły muzyczne i deski teatru młodzieżowego w Berlinie.

W wieku 18 lat pojawiło się pierwsze nagranie studyjne utworu własnej kompozycji muzyki i tekstu pt. „Best Friend”. Rok później nagrany został utwór „Rain”, który znalazł się na debiutanckiej płycie pt. „My 2nd Life”.

W 2004 i 2005 roku Krys reprezentował Niemcy na dwóch międzynarodowych festiwalach telewizyjnych, gdzie otrzymał nagrodę za artyzm.

Brał udział w produkcjach telewizji ARD, SAT 1, PRO 7, RTL II i RBB (Berlin-Brandenburg). Był na okładce miesięcznika 1200, którego nakład wynosi 20.000 egzemplarzy.

Singiel pt. „A Million Smiles” w 2009 roku zagościł na antenach 12 polskich i 11 niemieckich radiostacji. Kolejne były emitowane również w Austrii, Republice Czeskiej i Szwajcarii.

W 2010 r. Krys rozpoczął współpracę z Andrzejem Puczyńskim, szefem legendarnego Izabelin Studio, przewodniczącym ZPAV-u i byłym prezesem Universal Music Polska. W zaciszu tego studia, które od wielu lat znane jest polskiej publiczności poprzez takich artystów jak Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska czy Anna Maria Jopek zaczął powstawać materiał na debiutancką polską płytę. 

„Chciałem stworzyć płytę, która łączy nowoczesność z prawdziwymi i dobrymi brzmieniami żywych instrumentów. Powstała płyta, która tak jak ja nosi w sobie zachodnie wpływy, ale też słowiańską duszę. Zawiera też inspiracje z dobrych polskich albumów, dzięki którym mieszkając w Berlinie zakochałem się w polskiej muzyce” – stwierdza Krys.

Płyta „Nie zatrzymasz jej” to drugi, tym razem w pełni polskojęzyczny album Krysa. Kompozycje utworów na polską płytę powstały m.in. dzięki owocnej współpracy ze znanymi niemieckimi kompozytorami odpowiedzialnymi za sukces zespołu Tokio Hotel oraz wokalisty Patricka Nuo. Z międzynarodowego grona wymienić należy kompozycję królowej disco Donny Summer i jej producenta Toby Gad, autora hitu Beyonce „If I Were a Boy”.

Po ukończeniu polskiego albumu Krys z Andrzejem Puczyńskim rozpoczęli prace nad niemieckojęzycznym krążkiem. Wśród utworów na nim zawartych znajdą się m.in. kompozycje Roberta Jansona i innych czołowych polskich kompozytorów.

Promując album „Nie zatrzymasz jej” Krys odwiedził Program Pierwszy Polskiego Radia oraz większość regionalnych rozgłośni w całym kraju, w tym m.in. PR Zachód, PR Łódź, PR Kielce, PR Rzeszów, PR Opole, PR Lublin, PR Olsztyn, PR Białystok, PR Gdańsk, PR PiK (Bydgoszcz), PR Wrocław. Do tej pory prawie 2.000.000 słuchaczy radiowych w Polsce miało okazję zapoznać się z jego twórczością.

Jest również obecny na koncertach plenerowych w Polsce i w Niemczech. Dotychczas w koncertach na żywo wzięło udział ponad 60.000 widzów.

Obok działalności artystycznej Krys ukończył również studia prawa niemieckiego i polskiego, a od 2015 r. prowadzi kancelarię adwokacką w Berlinie.